forum foto
    Forum fotograficzne Strona Główna Forum fotograficzne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
oszustwa na allegro
Autor Wiadomość
Aleksandra 
Amator

Wysłany: 2010-03-26, 20:49   oszustwa na allegro

To stara sprawa, ale naiwność ludzka nie ma granic. Znalazłam kiedyś taki teks w internecie, wyznanie oszukanego allegrowicza

Cytat:
Ktos to sobie niezle wymyslil. Niedawno sie obronilem i zaczalem sobie szukac pracy - rozsylalem swoje CV korzystajac z portalu Infopraca.pl. Znalazlem tam ogloszenie odnosnie pracy dla firmy Centertel - szukali podobno allegrowicza ktory zajalby sie sprzedaza telefonow ORANGE na allegro. Oczywiscie aplikowalem poniewaz uznalem ze troche wiem o aukcjach - handluje na allegro czasem i kupuje na amerykanskim ebay’u - zreszta tematem mojej obrony byly praca magisterska „Warunki rozwoju aukcji internetowych w Polsce”.

Z tego co widac to okolo 60 osob sie zglosilo. W sobote dostalem takiego maila:

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na wyrażone zainteresowanie naszą ofertą współpracy (ogłoszenie w serwisie InfoPraca.pl do którego prowadzi
poniższy link) proszę o podanie nazwy użytkownika (Allegro). Proszę również zmienić hasło dostępu do konta w taki sposób, by nasz
informatyk mógł dokonać weryfikacji polegającej na sprawdzeniu zgodności podanych danych. Po stwierdzeniu, że jest Pan właścicielem tego konta przekażę szczegółowe informacje odnośnie współpracy oraz poproszę o zmianę hasła z tymczasowego na stałe.

Z poważaniem,
Monika Bednarczuk
Dział Handlowy
PTK Centertel Sp. z o.o.

Oczywiscie odpisalem pozytywnie podajac login/haslo poniewaz bylem przekonany ze w tak duzym portalu raczej nie jest to przekret. Dzis wieczorem wracam do domu i chce wejsc na swoje konto a tu info ze zle haslo - wchodze na odzyskanie hasla - nieprawidlowe dane.

Patrze na skrzynce ktos stworzyl konto:

dominik.kossecki@epoczta.pl.
O zmianę wystąpiono 16-12-2007 20:12:25 z komputera o numerze IP 83.12.198.2.

Sprawdzam stan moich aukcji a tu nagle widze okolo 45 odtwarzaczy po niskiej cenie.

Tak wiec zadzwonilem do Orange i powiedziano mi ze nie ma takiego maila w ich systemie (dzial.handlowy@orange.pl).

Tak wiec chcialem skontaktowac sie z allegro ale tam mozna tylko wyslac maila - tragedia - w PAYPALU przynajmniej mozna o kazdej godzinie zadzwonic pod infolinie.

Poniewaz wiem ze nikomu nie podawalem info odnosnie konta to wszystkie loginy/hasla wyludzili poprzez serwis Infopraca.pl - zreszta poinformowalem ten serwis o tym fakcie. Dziwne ze nikt nie sprawdza czy rzeczywiscie to Centertel a nie ktos inny zarejestrowal sie u nich.

Ogolnie rzecz biorac zostalem oszukany :( Nauczka na przyszlosc. Oczywscie allegro nic nie mowi ale topic poswiecony tej sprawie usunieto z ich forum… Wyludzono okolo 50-60 konto jesli nie wiecj biorac pod uwage ze osoba mogla zamiescic oferte pracy takze w innych serwisach…

Ciekawe ile jeszcze osób da się złapać na coś takiego zanim wszyscy nauczymy się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

mrozi 
Amator

Wysłany: 2010-03-26, 21:09   

Człowiek rzeczywiście nie grzeszy inteligencją. I jeszcze się tym chwali :D
oszuści czesto najpierw kilka miesiący pracują na swoją reputację sprzedając pierdołki za grosze i zbierając pozytywne komentarze. Gdy już mają ich sporo przystępują do ataku. Wystawiają np. telewizory LCD w śmiesznie niskiej cenie na łączną kwotę kilkudziesięciu tysięcy, przyjmują za nie zapłatę i znikają.
Dlatego przy zakupach na większe kwoty warto korzytsać z opcji wysyłki za pobraniem.
Myślenie nas zawsze obowiązuje!

Sebastian 
Administrator
administrator

Wysłany: 2010-03-26, 23:47   

przede wszystkim trzeba sprawdzić czy taka firma istnieje , a nie same komentarze

DeX
Super Specjalista

Wysłany: 2010-09-20, 11:09   

ja zawsze przed zakupem na allegro patrze na komentarze bo duzo oszustów czai sie na allegro :)

gwolska 
Amator

Wysłany: 2010-11-20, 12:03   

ja uważam, że facet opisujący powyższą sytuację nie miał na myśli chwalenie się brakiem inteligencji, ale chciał w ten sposób ostrzec innych. Człowiek popełnia błędy, ale mądrze,że się do tego przyznaje.

karim
Amator

Wysłany: 2011-07-01, 19:29   

ja się w sumie cieszę, bo do tej pory nie byłem jeszcze oszukany, ale zawsze wszystko sprawdzam i to może pomóc zapobiec tego typu sytuacjom

Odpowiedz do tematu